Translate

Staff Directory

Search for a staff member

Administration

Janet Maza

Janet Maza

PRINCIPAL
Jim Hiller

Jim Hiller

ASSISTANT PRINCIPAL

Office Support

Renee Conduff

Renee Conduff

OFFICE ASSISTANT IV
Lori Kelly

Lori Kelly

OFFICE ASSISTANT II
Wendy Lancaster

Wendy Lancaster

OFFICE ASSISTANT II
Wendy Costanzo

Wendy Costanzo

NURSE

Pre-Kindergarten

Jessica Canessa

Jessica Canessa

Alicia Fritz

Alicia Fritz

Kindergarten

Debra Henely

Debra Henely

Frances Kang

Frances Kang

Megan Maxwell

Megan Maxwell

Lelia Seropian

Lelia Seropian

First Grade

Lisa Hazel

Lisa Hazel

Johanna Johnson

Johanna Johnson

Elizabeth Parks

Elizabeth Parks

Second Grade

Heidi Bossert

Heidi Bossert

Carol Herinckx

Carol Herinckx

Libby Reid

Libby Reid

Amy Swardstrom

Amy Swardstrom

Third Grade

Judith Grant

Judith Grant

Kayla Halgren

Kayla Halgren

Michael Hammond

Michael Hammond

Haley Hedges

Haley Hedges

Jessica Osika

Jessica Osika

Emily Pogue

Emily Pogue

Fourth Grade

Craig Anderson

Craig Anderson

Nicole Conduff

Nicole Conduff

Marilee Scoones

Marilee Scoones

Aliyah Taylor-Hershel

Aliyah Taylor-Hershel

Fifth Grade

Christopher Basham

Christopher Basham

Jennifer Klingner

Jennifer Klingner

Nathan Traller

Nathan Traller

Robert Vaughn

Robert Vaughn

Specialists

Clare Bourquein

Clare Bourquein

VOCAL MUSIC
John Durrenberger

John Durrenberger

TECHNOLOGY INSTRUCTIONAL ASSISTANT, CROSSING GUARD
Kendra Friar

Kendra Friar

VOCAL MUSIC
Kathrine Mentesana

Kathrine Mentesana

LIBRARY MEDIA ASSISTANT
Daniel Santos

Daniel Santos

PE
Jacob Whitehead

Jacob Whitehead

PE

Para Educators

Magdalena Cisneros

Magdalena Cisneros

Amy Daisy

Amy Daisy

Susan Fleischman

Susan Fleischman

Kathryn Hall

Kathryn Hall

Kimberley Howell

Kimberley Howell

Gail Rager

Gail Rager

Early Childhood Support

Kristin Beckley

Kristin Beckley

EARLY CHILDHOOD CARE PROVIDER
Charity Sypher

Charity Sypher

EARLY CHILDHOOD CARE PROVIDER

Nutrition Services

Hannelie Protheroe

Hannelie Protheroe

NUTRITION SERVICES ASSISTANT I
Telia Rusin

Telia Rusin

NUTRITION SERVICES LEAD I

School Support

Tonia Anderson

Tonia Anderson

ESL TEACHER
Vicente Bravo-Valencia

Vicente Bravo-Valencia

TECHNOLOGY SUPPORT SPECIALIST I
Magdalena Cisneros

Magdalena Cisneros

PARA EDUCATOR I, CROSSING GUARD
Mary Dach

Mary Dach

ESL TEACHER
Amy Daisy

Amy Daisy

PARA EDUCATOR I, CROSSING GUARD
John Durrenberger

John Durrenberger

TECHNOLOGY INSTRUCTIONAL ASSISTANT, CROSSING GUARD
Susan Fleischman

Susan Fleischman

PARA EDUCATOR I, CROSSING GUARD
Sarah Grimes

Sarah Grimes

ESL TEACHER
Kathryn Hall

Kathryn Hall

PARA EDUCATOR I, CROSSING GUARD
Jennifer Holloway

Jennifer Holloway

PSYCHOLOGIST
Kimberley Howell

Kimberley Howell

PARA EDUCATOR I, CROSSING GUARD
Tara Mcguill

Tara Mcguill

SPEECH PATHOLOGIST
Jennifer Oordt

Jennifer Oordt

ACADEMIC COACH
Alicia Phelps

Alicia Phelps

SOCIAL WORKER
Thomas Raegen

Thomas Raegen

CUSTODIAN I
Tiffany Rodgers

Tiffany Rodgers

ELEMENTARY COUNSELOR
Nestor Solis

Nestor Solis

CUSTODIAN II
Steve Sparks

Steve Sparks

CUSTODIAL FOREMAN I
Karen Walters

Karen Walters

RESOURCE ROOM
Lindsey Williamson

Lindsey Williamson

TEACHER ON SPECIAL ASSIGNMENT